S.A.S. cz spol. s r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


Nové Mitsubishi Eclipse Cross - design

Výrazně tvarované boční charakteristické křivky v horní i spodní části vozu, vzájemně se odrážející, se silným důrazem na hmotu, vyvolávají pocit jako by byl vůz vykrojen z jediného kusu kovu – na což poukazuje i velká kapota ve tvaru poloviny škeble. Klínový boční profil zdůrazňuje pocit pohybu příslušející variantě kupé – přičemž dynamický charakter je ještě zdůrazněn nápadným sklonem zadního okna, zužující se linií střechy, dlouhým rozvorem a krátkými převisy nebo atletickými blatníky vpředu i vzadu. Důraz na každý detail spojujíce formu a praktickou funkčnost.

Sportovní a pečlivě zpracované pracoviště řidiče vám rozproudí krev v žilách a vyvolá nadšení. Maximální přehlednost a kontrola čiší z každého detailu. Intuitivní řízení láká svojí přímou lineární odezvou na každý pokyn. Radost z řízení se přenáší na všechny pasažéry v prostorné kabině, která se pyšní kvalitními materiály a poctivým řemeslným zpracováním. Pohodlná sedadla s příkladnou boční oporou a spoustou místa pro nohy zdárně eliminují únavu i na těch nejdelších cestách. I přes kompaktní rozměry své stylové karoserie dokáže Eclipse Cross nabídnout pasažérům vzdušnou a prostornou kabinu.


Exteriér

Eclipse Cross - exteriér

Výrazná příď s až dramatickými liniemi je nepřehlédnutelná. Dynamické křivky nového vozu připomínající atleta čekajícího ve startovních blocích ve Vás bezpochyby vzbudí notnou dávku emocí. Cílem designového oddělení bylo vytvořit vůz robustní, ať již na zpevněných cestách či v terénu, ale současně reflektovat dynamické schopnosti modelu Lancer Evolution a navázat tak na ikonu značky Mitsubishi. Štíhlé prahy karoserie s lemy ve spodní části dveří jsou chráněny před odlétávajícími nečistotami, a tak při nastupování nebo vystupování z vozidla nemůže dojít k zašpinění oděvu při kontaktu s vozem. Světelná lišta ubíhající napříč celou zádí vozu, opticky zdůrazňuje jeho stabilitu, kombinující LED brzdové světlo se třetím (výše umístěným) LED brzdovým světlem jsou lépe viditelné pro ostatní účastníky silničního provozu. Horní charakteristická křivka obepíná záď vozu s odkazem na startovací bloky pod charakteristickým děleným zadním oknem.

Eclipse Cross - 18" slitinová kola

18" slitinová kola

Eclipse Cross - antena shark fin

Střešní antena Shark fin

Eclipse Cross - boční zrcátka

Elektricky sklopná boční zrcátka

Dešťový senzor a senzor automatického rozsvěcení světel

Dešťový senzor a senzor aut. rozsvěcení světel

Exclipse Cross - dynamická záď

Dynamicky se svažující záď

Eclipse Cross - panoramatická střecha

Panoramatická prosklená střecha

Eclipse Cross - přední LED světlomety

Přední LED světlomety

Eclipse Cross - sdružená zadní světla

Sdružená zadní světla

Eclipse Cross - přední maska Dynamic Shield

Přední maska Dynamic Shield

Interiér

Eclipse Cross - interiér

Velké plochy v interiéru vozidla, jako např. přístrojová deska nebo výplně dveří, jsou pokryty měkkým materiálem s texturou kůže – v kontrastu s ozdobnými dekory, které na dotek i na pohled působí jako stříbrné. Řemeslné zpracování je ještě vylepšeno akcenty z uhlíkových vláken nebo v leskle černém laku na přístrojovém panelu, volantu, středovém panelu a ve výplních dveří; lesklé stříbrné dekory zase lemují spodní část přístrojové desky, lišty středového panelu, loketní opěrky předních dveří nebo výdechy ventilace. I přes kompaktní rozměry své stylové karoserie dokáže Eclipse Cross nabídnout pasažérům vzdušnou a prostornou kabinu. Vstřícné prostředí, vycházející z rozvoru 2670 mm, celkové šířky 1805 mm a délky 4405 mm, těží zejména z odlišného uspořádání, které využívá mj. nízko položenou přístrojovou desku a praktický systém nastavování zadních sedadel. Použitá konstrukce zadních sedadel s dělením 60:40 disponuje mechanizmem posouvání a úpravy sklonu, a dovoluje tak maximálně zužitkovat zavazadelník o objemu až 531 l. Eclipse Cross si díky tomuto uspořádání zachovává stylový vzhled s karoserií SUV tvarovanou jako kupé.

Eclipse Cross - palubní deska

Přehledná přístrojová deska

Eclipse Cross - středová konzola

Středová konzola s Touchpadem

Eclipse Cross - palubní deska

Ergonomicky uspořádaná palubní deska

Eclipse Cross - zavazadlový prostor

Zavazadlový prostor o objemu 448 l

Eclipse Cross - variabilní interiér

Variabilní interiér

Eclipse Cross - panoramatická střecha

Panoramatická střecha

Eclipse Cross - dělené zadní okno

Dělené zadní okno

Eclipse Cross - head up display

Head up displej

Eclipse Cross - audiosoustava SDA

Audiosystém SDA

Originální příslušenství