S.A.S. cz spol. s r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 4x4

Záruka 8 let na baterii pohonu PHEV


NOVÁ DIMENZE SUV

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV je sportovní SUV, jehož výrazný design, vytříbená japonská kvalita, jízdní dynamika, promyšlené uspořádání a pokrokové prvky výbavy posouvají vůz na zcela novou úroveň.

POHON 4X4 A ELEKTROMOBILITA

Dvě historické cesty se právě protínají a míří společně do nové budoucnosti. Pravě teď nastal čas vyrazit do lepší budoucnosti s unikátní technologií plug-in hybrid!


 • architektura elektromobilu
 • pokroková technologie plug-in hybrid
 • unikátní kombinace 2 elektromotorů
 • unikátní pohon 4x4 S-AWC
 • head-up displej
 • objem zavazadlového prostoru až 471 l
 • jízda po dálnici bez poplatků
 • parkování ve vybraných městech zdarma
 • dojezd čistě na elektřinu až 45 km (EAER dle WLTP)
 • dojezd čistě na elektřinu v městském cyklu až 55 km (EAER City dle WLTP)
 • možnost standardního i rychlého dobíjení
 • technologie V2X
 • palubní zásuvka o napětí 230 V a výkonu 1500 W
 • záruka na baterii pohonu 8 let / 160 000 km

VÝHODY PLUG-IN HYBRIDU

Př.: Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 4x4 umožňuje bezemisní jízdu v čistě elektrickém režimu s dojezdem 45 km, a to až do rychlosti 135 km/h. V tomto režimu tedy Eclipse Cross PHEV 4x4 nespíná zážehový motor a tím pádem nespotřebuje ani litr paliva. Naopak konvenční hybridy umožňují dojezd v čistě elektrickém režimu pouze několik málo kilometrů a následně se připojuje zážehový motor. Tím pádem roste spotřeba paliva a množství produkovaných emisí. Zároveň s tím tedy klesá efektivnost a výhody možnosti elektrické jízdy.

Ve své podstatě mají hybridy také nízké lokální emise a při vyhovujícím stylu jízdy umějí být úsporné. Při delším popojíždění ve městech a na dálnici při vyšší rychlosti se ale výhoda konvenčních hybridů trochu ztrácí vzhledem k nízkému dojezdu v čistě elektrickém režimu.

Studie také odhalila, že v případě dobíjení průměrně 1,6x denně činí úspora paliva až 70% (oproti srovnatelně velkému vozidlu s běžným zážehovým motorem), což představuje významnou každoroční úsporu na palivu ve výši cca 36 000 Kč.
* Založeno na průzkumu trhu v roce 2019

Přečtěte si více o Mitsubishi záruce pohonu baterie ZDE.

HEV (Hybrid Electric Vehicle)

Plně hybridní pohon sestává ze tří vzájemně propojených součástí: zážehového motoru, elektromotoru a baterie. Klíčem k fungování tohoto systému je optimální tok energie mezi všemi třemi součástmi. Elektromotor zpětně získává energii při brzdění a pokud se vůz pohybuje ustálenou rychlostí, přenáší nevyužívanou energii do baterií k pozdějšímu využití, například při popojíždění v koloně. Baterii proto není zapotřebí dobíjet a současně se minimalizuje spotřeba paliva.

Jak HEV funguje?

Hybrid nemá jeden hybridní motor, ale komplexní hybridní pohon. V závislosti na rychlosti jízdy využívá vůz s hybridním pohonem buď pouze elektromotor, nebo pouze spalovací motor, nebo oba tyto zdroje současně.

PHEV (Plug-In Hybrid Electric Vehicle)

Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) je označení pro paralelní hybridní automobily, jejichž baterii lze dobíjet i z externího zdroje elektrické energie (elektrické zásuvky).

Jak PHEV funguje?

Plug-in hybridy (PHEV) fungují stejně jako vozy s hybridním pohonem. Navíc však mají výhodu spočívající v možnosti dobíjení z externího zdroje elektřiny. Větší kapacita akumulátoru jim umožňuje bezemisní provoz na vzdálenost až 45 km. Řidič však může přepnout na hybridní režim, který šetří akumulátor, a delší cesty lze absolvovat jen se spalovacím motorem.

Níže v tabulce vidíte jednotlivé benefity technologie PHEV.

Z tohoto porovnání vyplývá, že technologie PHEV je pro uživatele mnohem lepší a efektivnější z hlediska každodenního využití. Všechny tyto výhody nabízí samozřejmě i Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 4x4.

 

 
 HEVPHEV
Bezúdržbová baterie
Nižší opotřebení komponentů brzdového systému
Nižší spotřeba paliva
Nížší provozní náklady
Bezemisní jízda
Vyšší dojezd čistě na elektřinu
Čistě elektrická jízda ve vyšší rychlosti
Možnost dobíjení
Parkování zdarma

Mapa dobíjecích stanic

Nový Eclipse Cross PHEV umožňuje standardní i rychlé nabíjení! Prostřednictvím této mapy můžete přehledně vyhledávat vhodné nabíjecí stanice dle typů konektorů, vybavenosti, vzdálenosti a dalších kritérií. Díky fotografiím již nebudete stanici v neznámém terénu hledat. U připojených stanic systém zobrazuje i jejich aktuální obsazenost.

Běžné dobíjení

Rychlé dobíjení

Volič jízdních režimů