S.A.S. cz spol. s r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


NOVÉ MITSUBISHI OUTLANDER PHEV 4x4

8 let záruka


 

NYNÍ MOŽNOST PARKOVÁNÍ ZDARMA VE VYBRANÝCH MĚSTECH NA MODRÝCH A FIALOVÝCH ZÓNÁCH

Představuje unikátní kombinaci 2 elektromotorů pohánějících přední a zadní nápravu a spalovacího benzinového motoru s generátorem. Díky tomu dokáže jezdit úsporně a ekologicky ve městě a současně dosahuje vynikající kombinovaný dojezd přes 600 km, jak potvrdili odborní novináři ze Švýcarska při náročných testech. Dosahuje maximálního výkonu až 224 koňských sil a kombinované spotřeby jen 2,0 l/100km. Pohonný systém disponuje inteligentním systémem jízdních režimů - čistě elektrické jízdy s dojezdem více než 50 km, sériového generátorem podporovaného a paralelního výkonného hybridního pohonu. Pro tyto vlastnosti je nový Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 vhodný pro každodenní městské cestování i aktivní využití mimo město.


Jednička na světovém trhu

 • NEJPRODÁVANĚJŠÍ PLUG-IN HYBRID SUV V EVROPĚ V ROCE 2020
 • NEJPRODÁVANĚJŠÍ PLUG-IN HYBRID V EVROPĚ (NAPŘÍČ VŠEMI SEGMENTY) V LETECH 2015, 2016 A 2017
 • CELOSVĚTOVĚ NEJPRODÁVANĚJŠÍ PLUG-IN HYBRIDNÍ SUV V ROCE 2017
 • SVĚTOVÉ SILNICE UŽ BRÁZDÍ PŘES 270 000 OUTLANDERŮ PHEV 4X4
 • MAXIMÁLNÍ SYSTÉMOVÝ VÝKON HYBRIDNÍHO POHONU 224k
 • POKROKOVÁ TECHNOLOGIE PLUG-IN HYBRID
 • DOJEZD ČISTĚ NA ELEKTŘINU 57 KM V MĚSTSKÉM CYKLU (EAER City dle WLTP)
 • DOJEZD ČISTĚ NA ELEKTŘINU 45 KM V KOMBINOVANÉM CYKLU (EAER dle WLTP)
 • UNIKÁTNÍ POHON 4X4 S-AWC

 

 • PROSTOR, KVALITA, KOMFORT A BEZPEČÍ VELKÉHO SUV
 • 8 LET ZÁRUKA NA BATERII POHONU
 • MOŽNOST STANDARDNÍHO I RYCHLÉHO DOBÍJENÍ

VÝHODY PHEV vs HEV

Př.: Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 umožňuje bezemisní jízdu v čistě elektrickém režimu s dojezdem 45 km a to až do rychlosti 135 km/h. V tomto režimu tedy Outlander PHEV 4x4 nespíná zážehový motor a tím pádem nespotřebuje ani litr paliva. Naopak konvenční hybridy umožňují dojezd v čistě elektrickém režimu pouze několik málo kilometrů a následně se připojuje zážehový motor. Tím pádem roste spotřeba paliva a množství produkovaných emisí. Zároveň s tím tedy klesá efektivnost a výhody možnosti elektrické jízdy.

Ve své podstatě mají hybridy také nízké lokální emise a při vyhovujícím stylu jízdy umějí být úsporné. Při delším popojíždění ve městech a na dálnici při vyšší rychlosti se ale výhoda konvenčních hybridů trochu ztrácí vzhledem k nízkému dojezdu v čistě elektrickém režimu.

Studie také odhalila, že v případě dobíjení průměrně 1,6x denně činí úspora paliva až 70% (oproti srovnatelně velkému vozidlu s běžným zážehovým motorem), což představuje významnou každoroční úsporu na palivu ve výši cca 36 000 Kč.
* Založeno na průzkumu trhu v roce 2019

Přečtěte si více o Mitsubishi záruce pohonu baterie ZDE.

HEV (Hybrid Electric Vehicle)

Plně hybridní pohon sestává ze tří vzájemně propojených součástí: zážehového motoru, elektromotoru a baterie. Klíčem k fungování tohoto systému je optimální tok energie mezi všemi třemi součástmi. Elektromotor zpětně získává energii při brzdění, a pokud se vůz pohybuje ustálenou rychlostí, přenáší nevyužívanou energii do baterií k pozdějšímu využití, například při popojíždění v koloně. Baterii proto není zapotřebí dobíjet a současně se minimalizuje spotřeba paliva.

Jak HEV funguje?

Hybrid nemá jeden hybridní motor, ale komplexní hybridní pohon. V závislosti na rychlosti jízdy využívá vůz s hybridním pohonem buď pouze elektromotor, nebo pouze spalovací motor, nebo oba tyto zdroje současně.

PHEV (Plug-In Hybrid Electric Vehicle)

Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) je označení pro paralelní hybridní automobily, jejichž baterii lze dobíjet i z externího zdroje elektrické energie (elektrické zásuvky).

Jak PHEV funguje?

Plug-in hybridy (PHEV) fungují stejně jako vozy s hybridním pohonem. Navíc však mají výhodu spočívající v možnosti dobíjení z externího zdroje elektřiny. Větší kapacita akumulátoru jim umožňuje bezemisní provoz na vzdálenost až 54 km. Řidič však může přepnout na hybridní režim, který šetří akumulátor, a delší cesty lze absolvovat jen se spalovacím motorem.

Níže v tabulce vidíte jednotlivé benefity technologie PHEV.

Z tohoto porovnání vyplývá, že technologie PHEV je pro uživatele mnohem lepší a efektivnější z hlediska každodenního využití.

Všechny tyto výhody nabízí samozřejmě i Mitsubishi Outlander PHEV 4x4.

 

 
  HEV PHEV
Bezúdržbová baterie
Nižší opotřebení komponentů brzdového systému
Nižší spotřeba paliva
Nížší provozní náklady
Bezemisní jízda
Vyšší dojezd čistě na elektřinu
Čistě elektrická jízda ve vyšší rychlosti
Možnost dobíjení
Parkování zdarma

MAPA DOBÍJECÍCH STANIC

Prostřednictvím této mapy můžete přehledně vyhledávat vhodné nabíjecí stanice dle typů konektorů, vybavenosti, vzdálenosti a dalších kritérií. Díky fotografiím již nebudete stanici v neznámém terénu hledat. U připojených stanic systém zobrazuje i jejich aktuální obsazenost.

Běžné dobíjení

Rychlé dobíjení

Sdružené ukazatele