S.A.S. cz spol. s r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI ECLIPSE CROSS NA DAKARU 2019

Mitsubishi Eclipse Cross Dakar

Sláva a pověst spojená s dvanácti vítězstvími na Dakaru a 5 tituly ve WRC jsou pro značku Mitsubishi stále velkou výzvou a energií do budoucích projektů.

Španělský sportovní duch

V tomto směru vždy hráli důležitou roli jednotliví distributoři vozů Mitsubishi. Od klíčového rozhodnutí francouzského dovozce SONAUTO počátkem 80. let nasadit do dakarského závodu tehdy zbrusu nové Pajero, až po dnešní podporu, kterou poskytuje Mitsubishi Motors Spain místní hrdince, závodní jezdkyni Cristině Gutierrezové s jejím vozem Eclipse Cross ve třídě upravených sériových vozidel na Dakaru 2019 (od 6. do 17. ledna 2019).

Společně se svým navigátorem Pablem Huetem, se 26letá španělská pilotka – která je ambasadorkou bezpečnostního programu Vial Fun společnosti Santander Consumer Finance – vydá do závodu, který by měl být minimálně stejně náročný jako předchozí ročníky a čítající 5 000 km měřených úseků rozdělených do deseti etap, z toho 70 % v písku.

Po důkladných přípravách je Cristina již plně připravena na svůj třetí ročník (po letech 2017 a poté 2018, kdy do cíle dojela jako nejlépe hodnocená mezi ženami)

„Jako před každou účastí na Dakaru máte velká očekávání, ale současně si uchováváte spoustu respektu vůči této zkoušce. Prvořadým cílem je samozřejmě dojet až do cíle této nejnáročnější rallye světa, již potřetí v řadě."
„Díky novému vozu a novému týmu se však budeme schopni skutečně zapojit do bojů a postavit se našim soupeřům v nejtěžších etapách Dakaru. Jasno mám rozhodně v tom, že po dvou letech zkušeností na Dakaru si letos tuto zkoušku hodně užiji." dodává Cristina.

Mega-Eclipse Cross

Cristina Gutiérrez, která si předsevzala dojet do cíle v první dvacítce, vyráží do 41. ročníku Rallye Dakar s vozem Mitsubishi Eclipse Cross T1 ve třídě upravených sériových vozidel.

O svém speciálu říká: „Z mého pohledu je to v porovnání s předchozími ročníky velký posun kupředu. Vůz je hodně rychlý a současně se snáze řídí a má lepší terénní schopnosti. Závodní speciál, jehož design se inspiroval nádherným sériovým modelem Eclipse Cross, je vskutku úžasný: Je to nejpozoruhodnější vůz, ve kterém jsem kdy jezdila, a také přitahuje spoustu pozornosti!"

Její pokroky můžete sledovat zde: https://www.cristinagutierreztt.com

* 1x mistr světa mezi konstruktéry + 4x mistrovský titul pro závodní jezdce, vše s modelem Lancer Evolution

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE VOZU

OCELOVÝ TRUBKOVÝ RÁM, KAROSERIE Z KARBONOVÝCH VLÁKEN

NEZÁVISLÉ DVOJITÉ LICHOBĚŽNÍKOVÉ ZAVĚŠENÍ, VINUTÉ PRUŽINY (VPŘEDU A VZADU)

2x TLUMIČ U KAŽDÉHO KOLA, PLNĚ NASTAVITELNÉ TLUMIČE A STABILIZÁTORY

DIFERENCIÁL S OMEZENOU SVORNOSTÍ (VPŘEDU A VZADU)

PERMANENTNÍ POHON 4WD, MECHANICKÝ MEZINÁPRAVOVÝ DIFERENCIÁL

6ST. PŘEVODOVKA, SEKVENČNÍ ŘAZENÍ A MECHANICKÁ VOLBA PŘEVODOVÝCH STUPŇŮ

ELEKTRICKÝ POSILOVAČ ŘÍZENÍ

VPŘEDU I VZADU: KOTOUČE S ODVĚTRÁVÁNÍM 280 MM, 4PÍSTKOVÉ TŘMENY

SPALOVACÍ MOTOR: 340 k / 70 kg/m při 3500 ot/min

PALIVOVÁ NÁDRŽ: 350 LITRŮ

HMOTNOST: 1850 kg

 

Mitsubishi Eclispe Cross Dakar Special
Mitsubishi Eclispe Cross Dakar Special
Mitsubishi Eclispe Cross Dakar Special

Pro zobrazení obrázku v plné velikosti klikněte na některou z fotek, prosím..