S.A.S. cz spol. s r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


 

 

 

Adaptivní tempomat [ACC]

Udržuje bezpečný odstup od vozidla jedoucího před vámi

Když adaptivní tempomat zaznamená, že vzdálenost od vozidla vpředu je kratší než předdefinované minimum, automaticky zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Pokud vpředu žádné vozidlo není rozpoznáno nebo vozidlo vpředu odbočí mimo, adaptivní tempomat zrychlí, dokud opět nedosáhne přednastavené rychlosti. Následně tuto rychlost udržuje – podobně jako běžný tempomat.

 

 

Funkce Auto Stop & Go

Pokud vozidlo vpředu zpomalí až do zastavení, adaptivní tempomat použije brzdy, aby též zpomalil do úplného zastavení. Když se vozidlo vpředu opět rozjede, funkce Auto Stop & Go zrychlí podle vozidla jedoucího vpředu. Pokud vozidlo vpředu stálo na místě déle než 3 sekundy, funkci ACC je nutné opět aktivovat.

 

 

Multi Around Monitor 360°

Snadné parkování a manévrování

Systém sledování okolí vozidla usnadňuje parkování i manévrování ve stísněném prostoru. Palubní kamery zprostředkují pohled na vozidlo a jeho bezprostřední okolí s vyobrazením situace na displeji infotainmentu. S výhledem v plném rozsahu 360° je parkování hračkou.

 

 

Automatické přepínání dálkových světel [AHB]

Automatické přepínání dálkových světel pro vaše pohodlí

Zcela nový COLT zvyšuje bezpečnost i tím, že když rozpozná vozidla přijíždějící v protisměru nebo zapnuté pouliční osvětlení, sám přepne z dálkových světel na tlumená. Pokud žádné další vozidlo nerozpozná nebo je vnější osvětlení slabé, dálková světla se opět automaticky zapnou. COLT tak usnadňuje řízení v noci a zvyšuje vaše pohodlí.

Systém sledování mrtvého úhlu [BSW]

Upozorní vás na nebezpečí v mrtvém úhlu

Detekuje pohybující se objekty (vozidla, motocykly atd.) ve slepém úhlu výhledu řidiče (do vzdálenosti až 5 m za vozidlem a po jeho bocích). Jakmile systém jejich výskyt rozpozná, ve vnějším zpětném zrcátku na příslušné straně vozidla se rozbliká LED kontrolka.

Systém upozornění na dodržování bezpečného odstupu [ADAS]

Hlídá za vás bezpečný odstup od vozidla před vámi

Když se svým COLTem jedete rychleji než 30 km/h, systém upozorňování na odstup od vozidla vpředu vám dá vědět vždy, když pojedete příliš blízko za vozidlem před vámi. Upozornění uvidíte graficky na přístrojové desce – červeně, pokud jedete příliš blízko a zeleně, pokud je vše v pořádku.

Systém předcházení a zmírňování následků čelního nárazu s detekcí chodců [FCM]

V případě nebezpečí automaticky zastaví za vás

Systém FCM sleduje vzdálenost vašeho vozidla od překážky vpředu – jiného vozidla, chodce nebo cyklisty. Hrozí-li nebezpečí srážky, v přístrojovém štítu se zobrazí varování a ozve se výstražný zvuk. Začnete-li brzdit, ale riziko přetrvává, systém zesílí brzdný účinek. Pokud nebrzdíte vůbec, systém automaticky začne brzdit za vás.

Systém monitorování a podpory udržování jízdního pruhu [LDW]

V případě potřeby vám pomáhá udržet vůz v jízdním pruhu

Systém pomocí přední kamery rozpoznává pruhy na vozovce. Pokud byste přejeli jeden z pruhů na vozovce bez předchozího použití směrového ukazatele, systém vás upozorní prostřednictvím vibrací na volantu.

Aktivní systém udržení v jízdním pruhu [LKA]

Aktivně vás udržuje v jízdním pruhu

Tato funkce je propojena se systémem varování při opuštění jízdního pruhu. Je-li aktivní i funkce LKA, systém namísto pouhého varování aktivně zasahuje do řízení, aby vozidlo setrvalo v původním jízdním pruhu.

Systém sledování dopravní situace za vozidlem při couvání [RCTA]

Upozorní vás na překážku za vámi při couvání

Systém RCTA upozorňuje řidiče na možná nebezpečí (chodce, cyklisty a jiná vozidla) pohybující se za vozidlem během couvání. Při rozpoznání rizika se v obou vnějších zrcátkách zobrazí varovná ikona. Pokud byste se rozjeli vzad, ozve se výstražný zvuk.

 

 

 

Zcela nový COLT

Vyzkoušejte si nový COLT na vlastní kůži při testovací jízdě.